Ši svetainė turi ribotą jūsų naršyklės palaikymą. Rekomenduojame pereiti prie Edge, Chrome, Safari arba Firefox.

Kava aktyviam gyvenimui

Nutirpus sniegui ir saulei vis labiau lepinant savo spinduliais, vis daugiau mūsų atsigręžia į sportą. Galbūt tai ateinančios vasaros atgarsiai, o gal tiesiog noras pajudėti. Juk sporto nauda mūsų organizmui neapsakomai didelė. 
Tačiau kaip su kava? Nepaisant to, kad kava yra tobulas kofeino šaltinis, ji su sportu ar sveika gyvensena ne visada tapatinama. Tačiau mokslinių straipsnių cituoti neketiname. Mūsų klientų rate radome sporto entuziastų, kurie mėgaujasi rūšine kava kasdien. 

Kava aktyviam gyvenimui - tai nauja mūsų rekomendacijų skiltis, kurioje gėrimus rekomenduojama žmonės, mėgstantys sportą ir propaguojantys aktyvų gyvenimo būdą. Čia jie ne tik rekomenduos savo mėgstamiausius gėrimus, papasakos apie savo santykį su kava, bet ir pasidalins patarimais, kaip įveikti tingulį ir pamėgti judėjimą.

 

Pirmasis kavą jums rekomenduoja Martynas. 🏊‍♂️

Martynas save vadina plaukimo entuziastu: du kartus per savaitę jis lanko treniruotes baseine su įžymiuoju treneriu Kęstučiu Autuku ir tris kartus per savaitę lankosi sporto salėje. Jam sportas - tai bendruomenė ir gera savijauta. Martyno patarimas norintiems pradėti sportuoti - neišsikelti pernelyg ambicingų tikslų, kad netektų greitai nusivilti nepasiekus norimų rezultatų. Geriausia tiesiog susikurti rutiną, atrasti tai, kas įdomu, smagu ir mėgautis tuo. Kalbant apie kavą, Martyną galima pavadinti tikru kavos gurmanu, nes Vero Cafe jis visada renkasi rūšinę kavą. Prieš sportą energijos pasikrauna išgėręs espresso, o po treniruotės Martynas save apdovanoja puodeliu Flat White iš rūšinių kavos pupelių. Beje, Martynas namuose dažniausiai mėgaujasi filtrine kava, paruošta su Hario V60, o jeigu skuba - kaičia Moka kavinuką. Ir pupeles visuomet mala pats, prieš pat kavos ruošimą! 

Toliau savo mėgstamą gėrimą rekomenduoja Aistė Gustė.🧘‍♀️

Kalanetikos ir dėmesingumo ADITI studijos įkurėja. Kalanetika – tai elegantiška, moteriška, „šokėjiška" mankšta. Be prakaito ir kančios, su malonumu ir greitai sulaukiamu efektu. Ji ypatinga ne tik savo pratimais, o emocijos ir pagarbaus požiūrio į moters kūną perteikimu.

Aistė yra žmogus, kuriam niekad netrūksta idėjų ar įkvėpimo, ką nuveikti gyvenime. Tik būna laiko pritrūksta, nes apimti norisi daug. Meilė judesiui gimė dar mokykloje, šokių repeticijose. Šiandien Aistės scena – jauki, sava studija moterims. Kalanetiką veda ir moko jau 14 metų. Yra 2 suaugusių sūnų ir trečioko mama. Nesenai grįžo realizuoti save ir fotografijos pasaulyje. Veikia ten, kur malonumas, bendrystė ir galimybė pradžiuginti kitus. O kavoje Aistė mėgsta eksperimentuoti, išbandyti naujus skonių derinius bei įvairias rūšis. Tačiau latė su migdolų pienu - klasikinis jos pasirinkimas. 

Trečiasis herojus - dviratininkas Donatas 🚴‍♂️

Donatas sako, kad sportas jam kaip meditacija, kuri padeda įveikti stresą, užkurti vidinę motyvaciją, pabėgti nuo rūpesčių ar kasdieninės rutinos, skirti laiko pasinerti į save ar linksmai praleisti laiką kompanijoje. Pats geriausias vaistas išlaikyti gerą nuotaiką ir motyvaciją.

Norintiems pradėti sportuoti, Donatas pataria:  „Pasirinkite tinkamą trasą, kurią būtų nesudėtinga įveikti. Pradėkite važiuoti atstumus, kurie nėra labai ilgi, kaip pvz. 10-15 km.  Su savimi turėkite gertuvę su vandeniu, kuri padės numalšinti troškulį.” Apie pasiruošimo svarbą dviratininkas kalba iš patirties: Vieną kartą varžybose nebuvau pakankamai išsimiegojęs ir apsirūpinęs gertuvėmis.  Antroje varžybų dalyje pastebėjau, kad mane jau lenkia važiuojantys su šlepetėmis. Daugiau taip nebedarau 🙂”.

Kalbant apie kavos ritualus, Donatas įprastai geria kavą prieš treniruotę. Jo pasirinkimas - amerikano su rūšine kava. Tai suteikia jam stimulo ir energijos aktyviam važiavimui. 

Domas apie kavą galėtų papasokti daug. Jis jau daugiau nei 10 metų yra Vero komandos narys.  Ankstų rytą jis mėgaujasi pieniškomis kavomis – Moka arba Capusan, o antroje dienos pusėje – renkasi dvigubą Espresso arba Amerikano. 

Jo rekomendacija jums - Moka su kokosų sirupu. „Šią kavą apibūdinčiau, kaip malonumo puodelį, kuris padeda atsipalaiduoti ir suteikia jėgų įtemptos dienos bėgyje.”

Ne ką mažesnę gyvenimo dalį sudaro ir kita aistra - dviračių sportas. 🚴‍♂️ Domas pasakoja, kad dviratis jo gyvenime atsirado kaip relaksacijos priemonė:  „Juo važinėdavausi kai jausdavausi pavargęs, ar tiesiog norėdamas „atšviežinti galvą“ ir net nejutau kada tai peraugo į sportą. Sakyčiau, dviračių sportas prisijaukino mane pats. Šis sportas man kaip antidepresantas. Be jo būčiau didžiausias niurzgantis surūgėlis. Tai puikios nuotaikos ir geros savijautos šaltinis.“

Jeigu ir jūs žvalgotės į sporto pusę, Domas pataria neatidėlioti ir susirasti sportuojančių žmonių bendruomenę bei pradėti nuo diskusijų. Jie pasidalins patarimais, užves jus ant kelio ir sportavimas bus daug malonesnis bei produktyvesnis su žmonėmis, kurie jau turi patirties.

Domas dalinasi labiausiai atmintyje įstrigusiu prisiminimu su dviračiu: „Įsimintiniausias momentas ant dviračio - pirmoji trauma. Važinėjant Panemunės šilu, į kelią išbėgo vaikas, turėjau vos akimirką sureaguoti. Staigiai sukau dviračio vairą, kad išvengčiau susidūrimo su vaiku. Rėžiausi į medį, teko keliauti į skubios pagalbos skyrių, kur sužinojau, kad man lūžo raktikaulis, o su dviračiu teko atsisveikinti net  3 mėnesiams. Viso šitos situacijos pamoka - saugokime save ir vieni kitus. Tiek dviratininkai pėsčiuosius, tiek pėstieji  dviratininkus.”

Pirkinių krepšelis